user_mobilelogo

          

Powołanie

nasza praca - grafika losowa

or1.2.jpg

 W maju Różaniec 17:55
a po nim (ok. 18:15)
- Nabożeństwo Majowe

Sługa Boża S.M.Konsolata Betrone - materiały i REPORTAŻ

Słowo na dziś

INFORMACJA

   Przypominamy o OBOWIĄZKU dotyczącym przestrzeni zamkniętych, by PRZESŁONIĆ USTA I NOS oraz zachować
odstęp 2 m.
   Dziękujemy za dobrą wolę i rozsądek!

OD WTORKU

4-go maja

W NASZEJ KAPLICY

MIEŚCI SIĘ

 do 6-ciu OSÓB

Razem z nami

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

S. M. Joanna od Ran Chrystusowych - Stefania Dzióba
urodziła się 4 stycznia 1926 roku w Kopciach, w rzeszowskim. Do Klasztoru Sióstr Klarysek Kapucynek w Ostrowie Wielkopolskim wstąpiła 6 sierpnia 1964 roku, przechodząc do nas ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Szarych.
Była pierwszym powołaniem tej Fundacji. Zachował się też dokument Prymasa Polski - Stefana Kardynała Wyszyńskiego - pozwolenie na jej przyjęcie w charakterze siostry zewnętrznej. Obłóczyny miała 25 marca 1965, a profesję złożyła 3 kwietnia 1967.
Obowiązki siostry zewnętrznej pełniła z pełnym poświęceniem i oddaniem Wspólnocie. Lata te były bardzo trudne ze względu na początki nowego Klasztoru. Siostry nie mogły zbytnio afiszować się ze swą obecnością, stąd nie miały zbyt wielu Dobrodziejów. Na wszystko zarabiały same wykonując pracę zarobkową po nocach, a za dnia pomagały na budowie, nie zaniedbując oczywiście przy tym życia modlitwy.
S. M. Joanna była w tym wszystkim jedną z najbardziej zaangażowanych fizycznie. Bardzo pracowita, a jednocześnie zjednoczona z Bogiem. tak ją pamiętają ludzie, z którymi miała do czynienia. Wszystkim starała się czynić dobrze i każdego zbliżyć do Boga.
We Wielką Środę - 12 kwietnia 2006 roku, zupełnie niespodzianie, bo pomimo swego wieku i licznych fizycznych niedomagań ze skrzywieniem kręgosłupa na czele, chętnie aktywnie żyła życiem Wspólnoty, biorąc udział we wszystkich zwyczajnych i nadzwyczajnych zajęciach, idąc z pralni ze swoją przepierką, dostała rozległego wylewu krwi do mózgu i nie odzyskała już przytomności.
Zmarła w szpitalu, na oddziale intensywnej terapii w Wielki Piątek, 14 kwietnia 2006 wieczorem, w czasie, gdy Kościół sprawował liturgię Wielkiego Piątku.